Vīnogu stādi

vīnogu stādiVīnogu stādu katalogs

Aktuālais vīnogu stādu katalogs:

Vīnogu stādu katalogs

Pie mums nopērkamie vīnogu stādi atrodami katalogā.

Zvaniet, lai vienotos par jūsu izvēlēto šķirni, stādu skaitu un ierašanās laiku arī tad, ja pasūtīsiet tikai vienu stādu. Tikai pie mums nopērkami augstākās kvalitātes vīnogu stādi.

Vīnogu stādu kvalitātes rādītāji

Kvalitatīvs vīnogu stāds jau ir 50% no augstražīga vīnkoka izaudzēšanas. Ar ko tad būtu jāsāk? Pirmkārt, spraudeņus apsakņošanai jāņem tikai no augstražīgiem vīnkokiem (tie mums ir!). Otrkārt, zari pirms spraudeņu griešanas visu vasaru ir jākopj, tas ir – jāizlauž pazarītes aiz otrās lapas, lai tie līdz rudenim labi nobriest un uzkrāj plastiskās vielas. No šādiem zariem ņemtie spraudeņi stādīti pavasarī veido spēcīgu sakņu sistēmu un strauji sāk plaukt pumpurs. Slikti plaukstošie spraudeņi ir jābrāķē.

Kādam ir jāizskatās kvalitatīvam vīnogu stādam.

vīnogu stāds podāVīnogu stādi ir podoti 3l podos, lai tie varētu attīstīt sakņu sistēmu. Kad vīnogu saknes jau aug ārā pa poda apakšu, ir īstais laiks, lai izstādītu vīnogu stādus paliekošā vietā. Uz to brīdi stādam jābūt ar lielām, labi attīstītām 4-5 lapām un vismaz 30cm garam (skat. foto blakus un augstāk).

Tikai no augstas kvalitātes vīnogu stādiem var iegūt spēcīgu vīnkoku un attiecīgi labu ražu jau otrajā – trešajā gadā pēc iestādīšanas.

Comments are closed.