Par mums

Vīnogu Dārzs ir vienīgā vieta, kur var nobaudīt izcilākās Latvijā audzētās vīnogas un iegādāties šo vīnogu stādus augstvērtīgā kvalitātē.
Jūs pārsteigs tas, cik kvalitatīvas, skaistas, lielas un garšīgas vīnogas ir iespējams izaudzēt Latvijas klimata apstākļos. Ķekara svars – 1,5 kg! Vidējais lielogu vīnogas izmērs līdz 4cm diametrā. Garša – nepārspējama: saldas, sulīgas un gaļīgas! Un varat būt droši, ka kopš tās dienas, kad būsiet redzējuši tās un baudījuši, jums mainīsies līdzšinējais priekšstats par Latvijā audzētām vīnogām par 180°! Pārsteigums GARANTĒTS.

Praktiskie izmēģinājumi vairāk kā 10 gadu garumā ir beigušies. Ir izvērtētas piemērotākās Latvijas klimatiskajiem apstākļiem vīna un galda vīnogu šķirnes. Tās tiek stādītas jau lielākos apjomos vīna ražošanai un galda – ogu pārdošanai. Līdz šim vīnogas varēja pie mums tikai nogaršot un ļoti maz iegādāties līdznešanai. Tagad laukā ir iestādīti 800 vīnkoki, siltumnīcās – 300 vīnkoki. Daudz šķirņu esam izbrāķējuši. Tagad no 60 vīnogu šķirnēm kolekcijā ir palikušas ap 40. Protams, katru gadu pāris jaunu šķirņu iestādām izmēģināšanai.

Vīnogu Dārza vīnogu šķirņu kolekcija ir viena no lielākajām Latvijā – kopskaitā tiek audzētas vairāk kā piecdesmit dažādas šķirnes. Šeit atradīsiet lielās saldās un kraukšķīgās galda ogas, iecienītās bezsēklu šķirnes un šķirnes, kas ir piemērotas vīndarīšanai. Tie ir Ukrainas, Krievijas, ASV un Latvijas selekcionāru labākie sasniegumi, kuru atbilstību Latvijas klimata apstākļiem Vīnogu Dārzs ir pārbaudījis vairāku gadu praksē.

Vairums šķirņu sasniedz savu gatavību laukā un sala nebaidās, bet atsevišķas šķirnes būs piemērotākas audzēšanai siltumnīcā.

Kritēriji, pēc kuriem Vīnogu Dārzs ir izvēlējies vīnogu šķirnes audzēšanai savā dārzā Latvijā:

  • Salcietība (izturīgas līdz -25° C)
  • Vīnogu kvalitāte (ļoti labas garšas īpašības, izskatīgs ķekars un līdz 30x20mm lielas ogas)
  • Šķirnes agrīnums (ogas nogatavojas 100 dienu laikā no pumpuru plaukšanas)
  • Izturība pret slimībām (ogas ir ekoloģiski tīras, jo nav jāveic augu apstrāde ar augu aizsardzības līdzekļiem)

Kā iegūt lielas vīnogas savā dārzā

Pirmkārt, ir jāizvēlas vīnogu šķirne, kurai selekcijas rezultātā ir ielikts lielas ogas potenciāls. Ja salīdzinām ar ābelēm, jūs nevarat iestādīt dārzā „Sīpoliņu” un cerēt, ka izaugs lieli āboli. Pat labākā siltumnīca šeit nelīdzēs.
Vīnogu Dārzs piedāvā jaunās paaudzes vīnogu stādus, kuriem ir ielikts šis lielās ogas potenciāls un kas ir pilnībā piemēroti audzēšanai Latvijas klimata apstākļos.
Tomēr, lai iegūtu lielas ogas un bagātīgus ķekarus, ar atbilstošas šķirnes izvēli un veselīgu augstas kvalitātes stādu vien būs par maz. Vīnogulājiem ir nepieciešama regulāra rūpīga kopšana un svarīga ir arī piemērotas stādīšanas vietas izvēle. Vairāk par vīnogulāju stādiem un to kopšanu lasiet sadaļā Vīnogu audzēšana, vai sazinieties ar vīnkopi – agronomu Edgaru Zihmani, lai saņemtu konsultāciju.

Latgales TV ciemos Vīnogu Dārzā

Mans Zaļais Dārzs Vīnogu Darzā

Piedāvājam noskatīties 2016.gada vasaras video, kad LTV1 raidījums Mans Zaļais Dārzs ciemojās Vīnogu Dārzā.

Comments are closed.