Vīnogu Dārzs

Vīnogu stādi

 

vinogu stadi  Ekoloģiski tīras bezsēklu un lielogu vīnogas.

Kā mūs var atrast.

 

 

Jūs esiet šeit: Vīnogu stādi --> Vīnogu stādu kvalitātes rādītāji

Vīnogu stādu kvalitātes rādītāji

Ja jums ir kvalitatīvs vīnogu stāds, tad jums jau ir 50% no augstražīga vīnkoka. Atlikušie 50% tiek panākti vīnogu stāda pareizas audzēšanas un kopšanas rezultātā.
Pie mums var iegūt abus - gan kvalitatīvus stādus, gan padomu kopšanā.

Kā rodas vīnogu stādi - no spraudeņa līdz stādam


Pirmkārt, spraudeņus apsakņošanai ņem tikai no augstražīgiem vīnkokiem. Otrkārt, zari pirms spraudeņu griešanas visu vasaru ir jākopj, tas ir - jāizlauž pazarītes aiz otrās lapas, lai tie līdz rudenim labi nobriest un uzkrāj plastiskās vielas. No šādiem zariem ņemti spraudeņi pavasarī izstādīti veido spēcīgu sakņu sistēmu un tiem strauji sāk plaukt pumpurs. Slikti plaukstošie spraudeņi ir jābrāķē, jo tie neatbilst kvalitatīva vīnogu stāda standartam un ražas tiem niecīgas.
Tikai no augstas kvalitātes vīnogu stādiem var iegūt labu - spēcīgu, ilggadīgu vīnkoku un attiecīgi labu ražu jau otrajā, trešajā gadā pēc iestādīšanas.

Kā pircējam atšķirt kvalitatīvu vīnogu stādu - kāds tas izskatās

vīnogu stādsVīnogu stādi ir sapodoti 3l podos.
Pods ir tik liels tāpēc, lai vīnogu stādi varētu attīstīt savu sakņu sistēmu.

Nav vērts iegādāties stādu mazā podā, jo tas būs vājš un jūs riskējat ar to, ka stāds slikti ieaugs un nedos cerēto ražu, vai pat neieaugs vispār. Nopērkot stādiņu ar mazu podu, jums, iespējams, šķiet, ka ieekonomējat, bet galu galā izrādīsies, ka krietni pārmaksājāt, jo ieguldītais darbs kopšanā ir bijis lieks un tam veltītais laiks - izniekots.

Labas stipras saknes neļaus augam nīkuļot, nodrošinās pilnvērtīgu barības vielu uzņemšanu un līdz ar to - kārtīgu auga ieaugšanu augsnē.
Kad vīnogas saknes jau aug ārā pa poda apakšu (skat. foto), ir īstais brīdis, lai izstādītu vīnogu stādus paliekošā vietā. Uz to brīdi stādam jābūt ar lielām, labi attīstītām 4-5 lapām un vismaz 30cm garam.
vīnogu stādiVīnkoks, kas izaudzis no šāda stāda dos jums bagātīgu vīnogu ražu vismaz 50 gadu garumā. Tādēļ, izvēloties vīnogu šķirni, ir vērts izlemt, vai esat nolēmis audzēt ēšanai piemērotās jeb galda ogas, kuras gribēsiet baudīt pats un dot saviem bērniem un mazbērniem, vai arī stādīsiet kādu tehnisko šķirni, kas ir gan garda svaigā veidā, gan arī piemērota mājas vīna gatavošanai.


Šāds izskatās kvalitatīvs vīnogu stāds, un tādus var nopirkt tikai pie mums:
3 litri pods, 4-5 lapas, 30cm garš


vīnogu stādsKontakti | Sitemap|

Copyright ©2008 www.VinoguDarzs.lv   All rights reserved