Vīnogu Dārzs

Vīnogu šķirnes

 

vinogu stadi  2015. Vīnogu stādu izbraukuma tirdzniecība un semināri

vinogu stadi  2013. Raksts par vīnogu audzēšanu - Pavasara darbi vīnogu dārzā

vinogu stadi  2013. Vīnogu stādu katalogs

vinogu stadi  2012. Vīnogu audzēšana laukā - 2011.gada rezultātu apkopojums

vinogu stadi  2011. Vīnogu Dārza apskate, degustācijas

vinogu skirnes  2009. Vīna svētki Jonišķos

vinogu stadi 10.12.2008. Pareizi kopts vīnkoks būs sala izturīgs. Publikācija Latvijas Avīzē

vinogu stadi 23.09.2008. Pārsteidzošā vīnogu raža. Publikācija Zemgales Ziņās

 

Vīnogu šķirnes

Piedāvājam Vīnogu Dārzā audzētās vīnogu šķirnes izstādīšanai siltumnīcā, dārzā, vai uz lauka. Detalizēti apraksti par katru vīnogu šķirņi - skatīt izvēlni pa kreisi. Vīnogu šķirņu apraksti arvien tiek pilnveidoti, jo ražas laikā rūpīgi tiek izvērtēta katras šķirnes lietderība.

 

Kuras vīnogu šķirnes ir vislabākās?

Pieredze rāda, ka sliktu vīnogu šķirņu nav! Katra šķirne ik gadu izpaužas citādi un labvēlīgos apstākļos var sevi parādīt no labākās puses. Tādēļ, pirms stādu iegādes aicinām izvērtēt, kādus audzēšanas apstākļus būs iespējams nodrošināt vīnogu stādīšanas vietā. Protams, tik lielā vīnogu šķirņu piedāvājumā nav vienkārši orientēties, tādēļ mēs labprāt palīdzēsim izvēlēties piemērotāko.
Tomēr mēs ieteiktu vīnogu šķirni stādīšanai izvēlēties pēc tam, kad būsiet nogaršojuši ogas. Katru gadu vasaras beigās piedāvājam nobaudīt vīnogas, noskaidrot tīkamāko vīnogu šķirni un uzreiz iegādāties arī stādus. Sekojiet līdzi informācijai Vīnogu degustācija.

 

Ar ko atšķiras Vīnogu Dārza piedāvātās vīnogu šķirnes
no vietējām ierastajām Latvijas vīnogu šķirnēm?

Vīnogu Dārza piedāvātās vīnogu šķirnes ir iegūtas 20 gadu ilgas un sarežģītas selekcijas rezultātā, savstarpēji krustojot Eiropas un Amūras sugu vīnkokus ( skatīt zemāk ), ko paveikuši Krievijas un Ukrainas selekcionāri. Un rezultāti ir pārsteidzoši! Jauniegūto hibrīdu ogas ir lielas, mīkstums kraukšķīgs, sulīgs, gaļīgs. Vīnkoki ir pietiekami izturīgi pret slimībām. Salizturība -23°C līdz -29°C.

 

Vīnkoku sugas un to raksturojums

Pasaulē no lielā vīnkoku sugu klāsta pazīstamākās ir trīs vīnogu sugas:

1. Amūras vīnkoks (Vitis amurensis). Tam ir īss veģetācijas periods, spēcīgs augums, salīdzinoši izturīgs pret dažādām slimībām, ogas mazas, salizturība līdz - 40°C. Amūras vīnkoku izmanto selekcijā ziemcietības paaugstināšanai.

2. Eiropas – Āzijas vīnkoks (Vitis vinifera). Šīs sugas vīnkokam, salīdzinot ar citām sugām, ogām ir vislabākās garšas īpašības - mīkstums ir kraukšķīgs, sulīgs un gaļīgs. Ķekari lieli, bet vīnkoks neizturīgs pret slimībām. Arī salizturība Eiropas – Āzijas vīnkokam ir viena no zemākajām.

3. Amerikas vīnkoks (Vitis labrusca) ir ar nelieliem ķekariem, ogas mazas, ar biezu mizu, lielām sēklām, recekļainu mīkstumu, bieži ar specifisku aromātu un garšu (meža zemeņu). Pie mums gan vairāk to dēvē par Izabellas garšu. Vīnkokam ir spēcīgs augums, izturīgs pret slimībām, salizturība līdz -30°C. Izmantojot Amerikas vīnkoka sugas šķirnes tālākai selekcijai, Latvijā tika izveidotas šķirnes Zilga, Supaga, Guna un citas, kuras aug Latvijas dārzos.

 vīnogu šķirneSitemap|

Copyright ©2008 www.VinoguDarzs.lv   All rights reserved